Free Themes

Başkanların Mesajı

  • Icon 01
  • Icon 01

Teknolojinin hızla ilerlemesine bağlı olarak iletişim alanında yaşanan gelişmeler, bireylerin yaşamlarını olduğu kadar iş dünyasını ve kamu yönetimi anlayışını da değiştirmiştir. Kamu yönetiminde hayati önem taşıyan şeffaflık, tarafsızlık ve iyi yönetişimin yerleşmesi, dijitalleşme ile birlikte eDevlet uygulamalarının yaygınlaşması vasıtasıyla daha da mümkün olmaktadır.
 
Kamuda bir reform niteliği taşıyan eDevlet yaygınlaştıkça verimlilik ve kaliteyi yükseltmektedir. eDevlet uygulamaları, toplumun artan ve değişen beklenti ve isteklerinin karşılanmasını da kolaylaştırmaktadır.
 
Bu anlayıştan yola çıkarak, 2003 yılında, TÜSİAD ve TBV, ortak hedefleri olan “Bilgi Toplumu ve eTürkiye”nin gerçekleşmesi için birlikte hareket etme ve bu konudaki çabalarını yoğunlaştırarak sürdürme kararını almışlar ve her yıl düzenlenmek üzere “eTürkiye (eTR) Ödülleri”ni oluşturmuşlardır.
 
eTR Ödülleri’ne başvuran kurumlar ülkemizin eDönüşüm yolunda ilerleyişini göstermek açısından önemli bir role sahiptir. Türkiye’de eDevlet uygulamalarının yaygınlaşması ve kullanımının artmasıyla kamu yönetiminde verimlilik ve kalitenin yükselmesine ve maliyetlerin azalmasına katkı sağlanacaktır.
 
TÜSİAD-TBV eTR Ödülleri’nin yedincisinin T.C. Cumhurbaşkanlığı makamının himayelerinde Çankaya Köşkü’nde ve son beş yıldaki ödül törenlerinin TBMM Başkanlığı makamının himayesinde TBMM’de gerçekleştirilmesi bizler için onur kaynağı olmuştur.
 
Bilgi toplumu olma yolunda, ödülün amaç değil, hedefe ulaşmak için bir araç olduğuna ve bu etkinlikte herkesin kazandığına inanıyoruz. eDevlet projeleri geliştiren tüm kamu kurumlarını ve yerel yönetimleri TÜSİAD-TBV eTR Ödülleri’ne başvurmaya davet ediyor ve kendilerine başarılar diliyoruz.
Bookmaker No1 in The UK - William Hill by w.artbetting.net
Read best online bokies by http://artbetting.net/