TÜSİAD-TBV eTR Kongresi

TÜSİAD ve TBV, ülkemizin küresel ekonomide daha etkin ve güçlü bir konuma sahip olması için ekonomik ve sosyal gelişimin sürekliliğini sağlayacak en önemli unsurun bilgi toplumuna ulaşılması ve eTürkiye dönüşümünün gerçekleştirilmesi olduğuna inanmaktadır. Bu konudaki çalışmaların tüm kesimler tarafindan paylaşılması ve bir tartışma ortamı yaratılması amacı ile TÜSİAD ve TBV 2003 yılından itibaren her yıl ‘eTR Kongresi’ düzenlemeye karar vermişlerdir.‘TÜSİAD-TBV eTR Kongresi’, iki kurum tarafindan oluşturulan ‘eTR Ödülleri’ni kazanan kuruluşların açıklanacağı bir etkinlik olacaktır.

İlki, 23 Ekim 2003 tarihinde İstanbul’da Sabancı Center’da düzenlenen kongre ‘Vatandaş Odaklı eDevlet’ ana teması ile toplanmıştır. Yurtiçinden ve yurtdışından konularında uzman konuşmacıların katıldığı kongrede liderlik ve eDevlet, devlette iş süreçleri reformu gibi konular tartışılmış, 2003 yılında eAvrupa Ödüllerini kazanan projelerin temsilcileri deneyimlerini katılımcılar ile paylaşmışlardır.

30 Kasım 2004 tarihinde Ankara’da HiltonSA Oteli’nde düzenlenen ‘Kamuda Yönetişim ve eDevlet’ ana temalı ikinci kongrede ise, eDevletin kamuda yönetişim ilkelerinin uygulanmasına katkısı, eDevlet alanındaki AB fonları ve eAvrupa Ödülleri gibi konular ele alınmıştır.

1 Aralık 2005 tarihinde Ankara HiltonSA Oteli’nde düzenlenen “Bilgi Toplumu Yolunda eDevlet” ana temalı 3. eTR Kongresi’nde, eDevlet dönüşümünde kritik başarı faktörleri, vatandaş odaklılık ve liderlik konuları tartışılmıştır.

13 Aralık 2006 tarihinde Ankara Sheraton Convention Center’da düzenlenen 4. eTR Kongresi’nde, eDevlet Uygulamalarında Dünyadaki Son Eğilimler,eİmza ve eSağlık konuları ele alınmıştır.

22 Kasım 2007 tarihinde Ankara HiltonSa'da düzenlenen 5.eTR Kongresi'nde dünyadan ve Türkiye'den örnek eDevlet uygulamaları ile Türkiye'de bu sene belediyelere yönelik yapılan anket çalışmasının sonucunda oluşturulan eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması 2007 adlı rapor sunulmuştur.

2 Aralık 2008 tarihinde, Ankara'da Sheraton Convention Center'da düzenlenen 6.eTR Ödülleri ve Kongresi'nde gelecekte bilişimin yeri ve mobil devlet konuları ele alınmış, Türkiye'deki belediyeler için düzenlenen "eBelediyecilik Kıyaslama Çalışması " anketinin 2008 yılı için oluşturulan raporu kamuoyuna duyurulmuştur.

Ödül Sekreterliği

Yasemin E. AVCI
TÜSİAD
Meşrutiyet cad. No: 46
Tepebaşı, İstanbul
Tel: (0212) 249 19 29 / 112
Faks: (0212) 249 13 50
e-posta: [email protected]
www.etrodulleri.org

 


      powered by İnternet ve Teknoloji Sponsoru