Ana Sponsor Turkcell
 
TURKCELL HAKKINDA: Türkiye'de GSM temelli mobil iletişim, Şubat 1994'te Turkcell'in hizmete girmesiyle başladı. 27 Nisan 1998'de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, abonelerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak abone sayısını da artırarak gelişimini sürdürmüştür. Turkcell kurulduğu günden bu yana 30 Haziran 2010 itibarıyla, 2G ve 3G lisans bedelleri dahil olarak Türkiye'de 8,7 milyar Amerikan Doları yatırım yapmıştır. 30 Haziran 2010 itibarıyla 33,9 milyon aboneye sahip Turkcell sadece Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji operatörü olmakla kalmayıp, Avrupa'nın da abone bazında en büyük üçüncü GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır.

Hisseleri 11 Temmuz 2000'de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanını kazanmıştır.

Kendi bünyesinde ve ekosisteminde yer alan kuruluşlarda, 20 bin kişiye istihdam olanağı yaratan Turkcell'in bugüne kadar ulaştığı başarılar, çeşitli uluslararası değerlendirmeler ve kazanılan ödüllerle de belgelenmiştir. Turkcell üst üste dört yıl yer aldığı "INFO Tech 100" listesine 2007 yılında 83. sıradan girmiştir. Telekomünikasyon ve bilişim şirketlerinin Standard & Poor's kaynaklı finansal veriler bazında değerlendirilerek alındığı listeye, Turkcell, 20 telekomünikasyon şirketiyle birlikte, sayıları 10 bini bulan şirketlerin arasından seçilerek girmiştir.

      powered by İnternet ve Teknoloji Sponsoru
TURKCELL intel Deloitte Türkiye Hacettepe Üniversitesi Sampaş Hobim UPS TBV TÜSİAD N.N Kamudan Dataprofil Apliko Cihan Haber e-devlet BTnet BThaber NTV Vatan Gazetesi NTVMSNBC