Free Themes

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenecek eTürkiye (eTR) Ödülleri’ne başvuru süreci başladı

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenecek eTürkiye (eTR)  Ödülleri’ne başvuru süreci başladı.

eTR ÖDÜLLERİ’NDE KAMU KURUMLARI ve YEREL YÖNETİMLERİN eDEVLET PROJELERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK...

Başvurular 15 Ağustos 2013 –  4 Ekim 2013

tarihleri arasında yapılabilecek

 

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen eTR Ödülleri’nin bu yıl onbirincisi gerçekleştiriliyor. eTR Ödülleri’ne başvurular 15 Ağustos 2013 - 4 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılabilecek. Ödüller, bu yıl Aralık ayı içerisinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bu yıl onbirincisi gerçekleştirilecek “eTR Ödülleri” ile Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisi, Kamudan İşdünyasına eHizmetler Kategorisi, Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorisi ve Yerel Yönetimler (Küçük, Orta, Büyük Ölçekli) Kategorisinde ödüller verilecektir.

 

Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İşdünyasına eHizmetler ve Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorilerine kamu sektörünün (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları; Yerel Yönetimler Kategorisi’ne ise yerel yönetimler ve bağlı kuruluşları başvurabileceklerdir.

 

Tüm kategorilerde başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranmaktadır. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamamaktadır.

 

Yukarıdaki kategorilerin yanısıra, modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da “özel ödül” ile ödüllendirilebilecektir.

 

Ayrıca önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülü verilecektir.

 

Başvuru kılavuzu ve başvuru formları www.etrodulleri.orgsitesinden elde edilebilir.

 

 

eTR ÖDÜLLERİ

 

Bilgi toplumu olma yönünde çaba gösteren ülkemizin AB’ye uyum sürecinde, “eTürkiye” dönüşümünün başarıya ulaşmasına katkıda bulunmak, rekabeti artırıcı, bilgiye dayalı, eHizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 2003 yılında “eTR Ödülleri” oluşturulmuştur.

 

eTürkiye konusunda kamuoyu, siyasi irade, kamu yönetimi, yerel yönetimler ve iş dünyasını harekete geçirmek önem taşımaktadır. eTR Ödülleri ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekilerek, yenilikçi girişimler kamuoyuna tanıtılmakta, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesiyle bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulunulmaktadır.

 

2012 yılında 10.eTR Ödüllerini Kazanan Projeler:

 

17 Aralık 2012 tarihinde TBMM’de düzenlenen törende ‘Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler’ kategorisinde iki proje ödülü paylaştı: Milli Kütüphane Başkanlığı “Görme Engelli Vatandaşlara Sesli Kitap Hizmeti” projesi ve Söke Ovası Sulama Birliği, “Söke Ovası Akıllı Sulama Projesi (Akıllı Ova)”.

‘Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler’ kategorisinde Adalet Bakanlığı “UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi”ile ödüle layık görüldü.

‘Kamudan Kamuya e-Hizmetler’ kategorisinde İçişleri Bakanlığı “e-İçişleri” projesi ödül aldı.
 
“Yerel Yönetimlere Yönelik Kategoriler”de ise:   Büyük Ölçekli Belediye Kategorisi’nde Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya Şehir Rehberi Uygulaması”, Orta Ölçekli Belediye Kategorisi’nde Bakırköy Belediyesi “Artırılmış Gerçeklik (AG) Destekli Afet Yönetimi ve Mobil Belediyecilik Uygulamaları” adlı projeler ödüle layık görüldü.

Ayrıca önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından verilen “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülüne Orman Genel Müdürlüğü, “Orman Yangın Yönetim Sistemi” projesi ile sahip oldu.


Bu kategorilerin dışında modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk gibi ilkeleri benimsemiş uygulamalar arasından Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na “İtfaiye Araç Eğitim Simulasyonu”  projesiyle TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından Özel Ödül verildi.  

Bookmaker No1 in The UK - William Hill by w.artbetting.net
Read best online bokies by http://artbetting.net/