Free Themes

13. eTÜRKİYE (eTR) ÖDÜLLERİ TBMM’DE SAHİPLERİNİ BULDU

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen “13. e Türkiye (eTR) Ödülleri” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

TÜSİADveTürkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen 13. “eTürkiye (eTR) Ödülleri”nin kazananları belirlendi.

eTR ödülleri ile örnek e-Devlet uygulamalarına dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenip özendirilmesi ve bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşması hedefleniyor. 

“Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler”, “Kamudan Kamuya e-Hizmetler” ve “Yerel Yönetimler” kategorilerinde finalde kalan 26 projeden kazananlar, jürinin yaptığı elektronik oylama ile belirlendi.

 

13. eTR Ödülleri'ni Kazananlar

 

 “Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler”de;

Kamudan Kamuya eHizmetler:Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı  - “e-Yazışma”

Kamudan İş Dünyasına eHizmetler:BTK – “İnteraktif Frekans İşlemleri Sistemi (İFİS)”

Kamudan Vatandaşa eHizmetler: T.C. Sağlık Bakanlığı - "e-Nabız"

projeleri ödül kazandı.

“Yerel Yönetimlere Yönelik Kategoriler”de ise;

Küçük Ölçekli Belediye:Selçuk Belediyesi - "Mobil Belediyecilik Uygulamaları"

Orta Ölçekli Belediye:Kadıköy Belediyesi - "Aklımdaki Kadıköy"

Büyük Ölçekli Belediye: İETT - "Akıllı Ulaşım Sistemleri ile Toplu Taşımada Hizmet Kalitesinin Arttırılması"

 projeleri ödüle layık görüldü.

 

Öte yandan, eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalara verilen, “TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu Özel Ödülü”nü TBMM Mobil Uygulama projesi aldı. TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından verilen "En iyi Gelişim Gösteren Proje Ödülü"nü ise TSE BelgeNET projesi kazandı eczane-tr.  Etkinliğin ana sponsoru Vodafone Türkiye tarafından, finale kalan kurumlar arasından Vodafone Dijitalleşme Endeksi’nde en yüksek puanı alan kuruma verilen “Vodafone Türkiye Özel Ödülü”nü T.C. Sağlık Bakanlığı aldı.

Bookmaker No1 in The UK - William Hill by w.artbetting.net
Read best online bokies by http://artbetting.net/